Usługi w ramach oferty:
Licówki na zęby to cienkie, ceramiczne nakładki, które na stałe przymocowuje się do zębów za pomocą specjalnego cementu. Szczególną cechą licówek jest to, że oprócz jaśniejszego odcienia, można dzięki nim uzyskać zupełnie nowy kształt zęba. Mogą one nie tylko wybielić, powiększyć lub zmniejszyć ząb, ale także uzupełnić braki. Zakładamy je na pojedyncze zęby, jak i na wszystkich 10 widocznych, co wiąże się z uzyskaniem zupełnie nowego uśmiechu!
Spis treści
Kiedy zdecydować się na licówki?
Nasze zęby bywają niedoskonałe. Niektórzy nie lubią swojej diastemy (przerwy między zębami), albo chcą przykryć niedoskonałości szkliwa, wydłużyć zęby, a nawet zmienić ich kształt oraz odcień. Często słyszymy w naszych gabinetach: “moje zęby są nierówne/ ukruszone/ pęknięte/ przebarwione/ za krótkie/ za długie/ za wąskie/ zbyt żółte”.
Te mankamenty odbierają pewność siebie. Uśmiech rzadko gości na twarzy w obawie przed odsłonięciem szpecącego przebarwienia. Niektórym zdarza się przysłaniać twarz dłonią podczas rozmowy.
Jest jednak sposób, dzięki któremu można udoskonalić wygląd swoich zębów i móc bez skrępowania i z dumą prezentować swój doskonały uśmiech. Receptą na powyższe problemy są licówki na zęby. Jeżeli wstydzisz się swojego uśmiechu, licówki są właśnie dla Ciebie!
Rodzaje licówek
Rynek oferuje coraz więcej możliwości związanych z poprawą estetyki zębów. W kwestii licówek do wyboru mamy licówki porcelanowe i licówki kompozytowe.
Licówki porcelanowe najbardziej przypominają naturalny wygląd zębów, podobnie też odbijają światło. Licówki kompozytowe są wykonane z kompozytowego materiału żywicznego, nakładanego bezpośrednio na zęby.
Etapy zakładania licówek
Licówki kompozytowe są zakładane podczas jednej wizyty. Licówki porcelanowe natomiast wymagają 2 wizyt. Na pierwszej wykonane jest zdjęcie RTG oraz ma miejsce przygotowanie zębów do założenia licówek. Stomatolog delikatnie oszlifowuje szkliwo, aby zapewnić ich doskonałą przyczepność i znakomity efekt estetyczny zabiegu. Kolejnym etapem jest wykonanie wycisku oszlifowanych zębów, który przesyłany jest do laboratorium protetycznego. Kiedy licówki są gotowe, stomatolog mocuje je na zębach specjalnym cementem i utwardza światłem UV. Gotowe!
Licówki na zęby – efekty
Dzięki zastosowaniu licówek można cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem przez długie lata, staniemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Licówki wykonane z niezwykle wytrzymałego materiału ukryją niedoskonałości nawet na 10-15 lat.
Wskazania i przeciwwskazania
Wskazania:
- Likwidacja diastemy
- Przykrycie niedoskonałości szkliwa
- Wydłużenie/skrócenie zębów
- Zmiana kształtu zębów
- Rozjaśnienie koloru zębów
Niestety, licówki nie są dla każdego. Nie są dla ciebie, jeśli cierpisz na bruksizm, a twoje zęby są starte. Jeśli zgrzytasz i nadmiernie zaciskasz zęby, najpierw musisz zlikwidować przyczynę bruksizmu.
Licówki nie poradzą sobie też z każdym rodzajem przebarwień. Silne poantybiotykowe plamy zamaskują jedynie korony ceramiczne. Także ząb, który ma wiele ubytków na powierzchni licowej również powinien być koronowany, a nie licowany.