Implanty – co nurtuje pacjenta

Nasi pacjenci którzy mają  braki zębowe   często rozważają wszczepienie implantów, dlatego też  pojawiają się różne pytania dotyczące samego zabiegu, które chcemy  wyjaśnić :

 

Pragniemy  przekazać  Wam  kilka szczegółów na temat zabiegu ważnych dla pacjentów.

Zabieg wszczepienia implantu składa się z kilku etapów.

Etap pierwszy to wykonanie profesjonalnego łoża czyli  „miejsca”, w które będzie wprowadzany implant.

Aby prawidłowo wykonać taki zabieg , stomatolog wcześniej wykonuje tomografię komputerową CBCT,  na podstawie której określa, czy  warunki kostne u pacjenta są odpowiednie do wszczepienia  implantu.

W przypadku ewentualnego zaniku kości wykonujemy  specjalny zabieg mający na celu odbudowę kości- augmentację lub podniesienie zatoki szczękowej, inaczej błony Schneidera.

Podczas wszczepiania implantu pacjent znieczulany jest  miejscowo a zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czas jaki jest potrzebny na wgojenie się implantu to około 3 -5 miesięcy.  Po tym czasie  stomatolog może przejść  do kolejnego etapu – odsłonięcia  implantu i założenia śruby gojącej  aby właściwie uformować kształt dziąsła pod koronę protetyczną.

Kolejny etap to założenie właściwej korony , czyli „sztucznego zęba”.  Koronę planuje i wykonuje technik wraz ze stomatologiem na podstawie wcześniej pobranych wycisków.

Korona jest mocowana  przez stomatologa na łączniku implantologicznym, który jest osadzony w implancie aby precyzyjnie odwzorowywać dawny anatomiczny kształt i kolor zęba pacjenta.

Pacjent po zabiegu otrzymuje szczegółowe informacje od  implantologa  o  zasadach  stosowania higieny wokół implantacyjnej oraz paszport implantologiczny potwierdzający gwarancję na implant.

Pamiętajmy , że  Wszczepienie implantu nie wymaga szlifowania sąsiadujących zębów.   Szlifowanie zębów stosujemy tylko w przypadku  tradycyjnych koron i mostów.

Implant, czyli sztuczny ząb jest funkcjonalny i wygląda dokładnie  jak własny anatomiczny ząb!

Implanty możemy stosować  również, gdy chcemy odbudować większe braki zębowe. Możemy na nich oprzeć

  • mosty ,
  • korony łączone,
  • protezy dentystyczne ruchome,

Takie rozwiązania są  solidne i skuteczne przez lata.

Dają pacjentom komfort i ogromną wygodę użytkowania.

Umów się na wizytę

Zostaw swój numer telefonu
- oddzwonimy do Ciebie, aby umówić termin wizyty

    Opinie o nas

    Kontakt

    Zapraszamy do naszych dwóch gabinetów na terenie Warszawy!