Komu potrzebne są implanty zębowe?

Odpowiadając na to pytanie, można powiedzieć, że implanty zębowe potrzebne są każdemu, kto posiada braki w uzębieniu.

Nasuwają się tutaj pytania:

 • Dlaczego jest więc tak ważne, aby te braki  uzupełniać?
 • Czy istotna jest jakość tego uzupełnienia?
 • Dlaczego właśnie implanty?
 • Jakie są zalety implantów zębowych?

 

Piękne zęby są istotną częścią naszego wizerunku. Od wizerunku zależy, jak postrzegają nas inni. Osoba uśmiechająca się i odsłaniająca  pełny garnitur lśniących, białych zębów, budzi większą sympatię, oraz zaufanie, niż ktoś, kto zasłania usta i uśmiecha się półgębkiem.

Od pięknego uzębienia może nawet zależeć nasza kariera zawodowa. Praktycznie każda praca opierająca się na kontakcie z ludźmi, opiera się na wyglądzie, którego nieodłącznym elementem jest zadbane, pełne uzębienie. Pięknym uśmiechem powinny się szczycić osoby publiczne, dziennikarze, modelki, aktorzy, piosenkarze, politycy, to oczywiste. Ale równie istotny jest wizerunek dla biznesmenów, prawników, nauczycieli, lekarzy czy sprzedawców.

 

Nie zapominajmy też, iż nasze zęby poza funkcją estetyczną, pełnią również bardzo istotną rolę w procesie odżywiania. Należy pamiętać, że duże kawałki pokarmu trafiające do żołądka mocno go obciążają. Dobrze rozdrobiony pokarm to łatwe przyswajanie składników odżywczych, a co za tym idzie zdrowie całego organizmu. Są więc niezbędne tak naprawdę, każdemu.

 

Niestety zdarzają się sytuacje, w których, mimo starań nie udaje się uratować naszych naturalnych zębów, czy to w wyniku choroby, czy uszkodzeń mechanicznych. Z pomocą przychodzi nam wtedy protetyka i różnego rodzaju protezy stomatologiczne, a wśród nich implanty zębowe.

 

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to nic innego jak rodzaj specjalnych tytanowych śrub, które są wszczepione w szczękę lub żuchwę w miejsce korzenia, którego zastępują. Po integracji  implantu z kością umieszcza się na nim koronę imitującą naturalny ząb z wyglądu nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

 

Wskazania do stosowania implantów:

 • Pojedyncze i wielorakie braki w uzębieniu
 • Całkowite bezzębie
 • Brak zawiązków zębów stałych
 • Nietolerancja klasycznych protez

 

Zalety implantów zębowych

 • Implanty dają możliwość odbudowania pojedynczych zębów bez konieczności szlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów.
 • Pozwalają na odbudowanie kilku zębów stanowiących podstawę mostu lub protezy.
 • W przypadku bezzębia stanowią pewną podporę pod protezy zębowe, ograniczając  pokrycie podniebienia masą akrylową, dzięki czemu zwiększa się komfort jedzenia i mówienia, oraz unika powikłań związanych z ewentualną alergią na akryle.
 • Chronią przed zanikiem kości szczęki, pozostawiając naturalny kształt szczęki.

Niestety implanty, mimo niewątpliwych zalet, nie mogą być stosowane u wszystkich. Dlatego przed podjęciem decyzji o wszczepieniu  implantów lekarz stomatolog przeprowadza szczegółowe rozpoznanie zdrowotne u pacjenta, konsultację.

 

Implanty zębowe  są jedną z najlepszych inwestycji w nasz wygląd i zdrowie w przypadku braków w uzębieniu. Dają poczucie komfortu psychicznego i fizycznego. Ułatwiają jedzenie i kontakty międzyludzkie. Nie jest to rozwiązanie najtańsze, jednakże szereg zalet jakie oferuje pacjentowi sprawia, iż warto w nie zainwestować, nawet gdy się nie jest gwiazdą ekranu.

Umów się na wizytę

Zostaw swój numer telefonu
- oddzwonimy do Ciebie, aby umówić termin wizyty

  Opinie o nas

  Kontakt

  Zapraszamy do naszych dwóch gabinetów na terenie Warszawy!